En pause til dig kære mor

Nulstilling for MØDRE

– Ro, pause, fællesskab, lydbad, balance og dig tid

 

Fredag d. 13/6 kl 16.30-18 mødes vi for at afrunde ugen og træde blidt ind i weekenden.

 

Nulstilling for Mødre – Lydbad ❤️

Slut ugen af med en nulstilling af dit nervesystem og gå afslappet og opladet ind i weekenden. 

Astrid fra Lille Gaia skriver:

Når du er mor, er der ofte lidt for meget larm – både omkring dig og indeni dig.

Et lydbad giver dig et rum, hvor lydene ikke kræver noget af dig. De holder dig. 

Lydene hjælper hjernen over i langsommere bølger – fra travle tanker til dybere ro.

De aktiverer det parasympatiske nervesystem, så kroppen kan restituere og finde tilbage i balance.

Tankerne falder til ro.

Åndedrættet bliver dybere.

Du behøver ikke gøre noget – bare tage imod.

—————————————————————————

Mig og Astrid skaber sammen rammen for en stillestund, hvor du kan komme med alt hvad du er og har med.

Vi starter med at lande blidt på måtterne og lige komme tilstede sammen.

Herefter putter vi jer under et tæppe, med den afslappende øjenpude og guider jer ind i en beroligende vejrtrækning.

Herefter bliver du badet i blide lyde og afslappende og healende vibrationer fra Astrids klanginstrumenter.

Efter ca 45 minutter hvor du kan trække antennerne ind og være med dig selv, vender vi roligt tilbage til rummet igen og har god tid til at lande blidt med lidt the/kaffe og snacks-

kvindecirkel

Praktisk info:

– Fredag d. 13/6 kl 16.30-18

– Prisen er 299kr inkl en afslappende øjenpude, kaffe/the og lækre snacks.

– Lokationen er min klinik på Elkjærvej 36 8230 åbyhøj. Plan A, klinik 3.

– Der er gratis parkering lige foran døren og bus 12 og 6a stopper indenfor 300m.

– Kun 5 pladser!

Tilmeldingen er bindende og er du forhindret kan du sælge eller overdrage din billet. 

 

Giv dig selv en pause fra hverdagen og familiens behov, med en lydoplevelse, der giver kroppen og sindet en helt speciel ro du kan tage med ind i weekenden.
Husk, når det regner på præsten, drypper det på degnen. Så det du giver dig selv, får din familie også glæde af 😉

 

Stefanie skaber en dejlig og tryg stemning, så man føler sig afslappet. Hun skaber et rum for mødre/kvinder hvor der ikke er noget forkert at sige eller gøre. Jeg havde en rigtig god oplevelse og vil kun anbefale det til andre mødre.

– Louise 

Jeg fik det ud af kvindecirklen at jeg i et lukket og trygt fora kunne få lov at komme ud med det, jeg havde brug for at sige – uden at skulle bekymre mig om at blive dømt eller skulle forsvare mig selv.

– Maria Lena Fischer